Skip to navigation Skip to main content

Allereerste Dirndl- und Lederhosenwochen in Wald-Königsleiten

Dirndl Und Lederhosenwochen Intro

In Wald-Königsleiten vinden deze zomer voor de allereerste keer de Dirndl- und Lederhosenwochen plaats. Van 30 augustus tot 15 september 2024 kun je uitkijken naar een mix van traditie, lokale gebruiken, gastronomie en gezellige feesten. Een winterse variant van dit evenement was er al in de Zillertal Arena, maar nu dus ook in de zomer! Op 30 augustus om 15.00 uur worden de Dirndl- und Lederhosenwochen feestelijk geopend in Restaurant Castello in Königsleiten.

Ervaar de authentieke Alpencultuur

Tijdens de Dirndl- und Lederhosenwochen kun je jezelf onderdompelen in de authentieke Alpencultuur. Op het programma staat een verscheidenheid aan evenementen en activiteiten die traditionele gebruiken tot leven brengen. Van wandelingen, dorpsmarkten, Lederhosenfeest tot workshops waarin je de kunst van het jodelen of het maken van traditionele kostuums leert - er is hier voor elk wat wils!

Dirndl Und Lederhosenwochen 1
© Zillertal Arena
Dirndl Und Lederhosenwochen 2
© Zillertal Arena
Dirndl Und Lederhosenwochen 3
© Zillertal Arena
Dirndl Und Lederhosenwochen 4
© Zillertal Arena / Eva Reifmüller
Dirndl Und Lederhosenwochen 6
© Zillertal Arena

Feestelijke opening

De feestelijke opening in restaurant Castello in combinatie met een kleine boerenmarkt bieden de perfecte setting om jezelf onder te dompelen in de wereld van traditionele klederdracht. Het feest wordt muzikaal begeleid door de band “Brassjoker”, die met hun levendige klanken voor een geweldige sfeer zullen zorgen. “Met de Dirndl- en Lederhosenweken willen we onze gasten een unieke vakantie-ervaring bieden en de tradities van onze regio nieuw leven inblazen”, zegt Peter Hofer, voorzitter van VVV Wald-Königsleiten. “We kijken ernaar uit om veel bezoekers in Königsleiten te verwelkomen en samen een onvergetelijke tijd door te maken met als slotstuk het ‘Walder Bauernherbstfest op 14 september".

Zomer Thijs

Over Thijs

Thijs is een bergliefhebber op twee wielen. Hij komt van jongs af aan in de bergen om te wielrennen, wandelen en skiën. Bij menig cyclo stond hij aan de start en inmiddels hangt er regelmatig een fietskar achter zijn racefiets met daarin zijn twee dochters. Thijs is al jarenlang betrokken bij Indebergen en expert op het gebied van wielrennen in de bergen.