Skip to navigation Skip to main content

Honderden bergbeklimmers gered na zware sneeuwstorm bij Mount Everest

Mount Everest
© Pixabay

Aan de Tibetaanse kant van de Mount Everest zijn ruim 350 gestrande bergwandelaars en toeristen in veiligheid gebracht na een uitzonderlijk zware sneeuwstorm. De groep zat vast op bijna vijf kilometer hoogte, waar in één nacht tot een meter sneeuw viel. Honderden andere klimmers probeert men ook van de berg af te krijgen. Lokale reddingswerkers en dorpsbewoners doen er alles aan om de klimmers te redden en routes begaanbaar te krijgen. 

Extreem weer verrast wandelaars

De sneeuwstorm begon vrijdag en hield de hele zaterdag aan. Door de hevige sneeuwval werden tenten bedolven, raakten paden geblokkeerd en raakten veel wandelaars de weg kwijt. “We moesten elke tien minuten de sneeuw van de tent schudden, anders zou die instorten,” vertelde een van de betrokken wandelaars aan persbureau Reuters.
De meeste wandelaars bevonden zich rond 4900 meter hoogte in verschillende bergkampen aan de oostzijde van de Everest, in Tibet. Volgens een van de getroffenen tegen was de storm uitzonderlijk zwaar voor de tijd van het jaar: “Zelfs de gidsen zeiden dat ze dit in oktober nog nooit hadden meegemaakt.”

Mounteverestyt

Bekijk de beelden van de getroffen bergbeklimmers

Massale reddingsoperatie in barre omstandigheden

De reddingsactie kwam zaterdagavond op gang en werd bemoeilijkt door sneeuw, kou en slecht zicht. Reddingsteams trokken te voet omhoog terwijl dorpsbewoners sneeuwruimden om de toegangswegen begaanbaar te krijgen. Inmiddels zijn zo’n 350 wandelaars veilig afgedaald naar het dorp Qudang, terwijl met nog eens tweehonderd mensen contact is gelegd. Zij zullen in de komende dagen met hulp van reddingsteams naar beneden worden begeleid. De Chinese autoriteiten hebben het gebied voorlopig afgesloten en kaartverkoop voor tochten in het Everestgebied opgeschort.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Wimmertal

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws uit de bergen, verrast worden met leuke tips en aantrekkelijke aanbiedingen ontvangen? Schrijf je nu in en ontvang 'm iedere week in je mailbox.

Schrijf je in voor de Indebergen nieuwsbrief

Zwaar noodweer in de regio

Ook in buurlanden Nepal en India zorgt extreem weer voor grote problemen. In Nepal kwamen bij aardverschuivingen en overstromingen zeker 52 mensen om het leven, terwijl in de Indiase deelstaat West-Bengalen het dodental in toeristische plaatsen als Darjeeling is opgelopen tot 24. De verwachting is dat dat aantal nog verder stijgt.

Deze sneeuwstorm en de daaropvolgende reddingsoperatie herinneren er opnieuw aan hoe snel het weer in de Himalaya kan omslaan – zelfs in het najaar, wanneer het trekkingseizoen normaal gesproken op zijn hoogtepunt is.

Icoon IDB

Over Redactie

De redactie van In de bergen voorziet je dagelijks van de laatste informatie op het gebied van vakantie in de bergen. Het team bestaat uit redacteuren met veel bergervaring en een passie voor, je raadt het al, de bergen.